هزینه-خدمات-مالی

هزینه خدمات مالی

هزینه خدمات مالی

با وجود اینکه در سال های اخیر فعل خرید و فروش و مبادله اغلب برای کالا و محصولات فیزیکی به کار برده میشده است. ولی با ورود موج نوی بازاریابی و تاثیر پذیری از الگو های غربی، همچنان عرضه خدماتی که در آن کالایی میان طرفین یک قرارداد رد و بدل نشده است نیز با نام فروش معرفی می گردند. در این مورد بهره مندی از خدمات مالی و به صورت دقیق تر امور حسابداری و مالیاتی نیز شامل هزینه هایی است که دستیابی به آنها برای پیدا کردن بهترین فروشنده – یک شرکت حسابداری – وابسته می باشد. با بازگشت به مبحث هزینه خدمات مالی همچنین می توان گفت که اختلاف قیمت هایی که چند موسسه حسابداری در ازای انجام کاری مشخص ارائه می نمایند نیز می تواند با پیروی از الگوی بالا انجام گرفته است و به علت تفاوت در خروجی کار، هزینه خدمات مالی  مختلف پدیدار شوند.

در زمان خرید یک محصول فیزیکی خاص در بازار با قیمت های گوناگونی روبرو می شویم که بعضی اوقات تلورانس های قیمتی قابل توجهی نیز داشته است و خریداری که محدودیت بودجه ای ندارد را سردرگم می نماید. با صرف نظر از نمونه هایی که تنها به علت شهرت و آوازه خود گران قیمت هستند. و احتمالا برتری محسوسی نسبت به نزدیک ترین رقبشان ندارند، عواملی مانند کیفیت محصول، خدمات پس از فروش یا نوع گارانتی، امکانات سخت افزاری، طراحی زیبا و کاربر دوستی این کالا است که موجب تفاوت قیمت ها می گردد.

عدم امکان سنجش کیفیت نهایی

با وجود شباهت هایی بین عرضه یک محصول و یک خدمت، عدم امکان سنجش کیفیت نهایی یک سرویس با عدد و رقم و وجود معیارهای قابل مقایسه می باشد که موجب میشود تا تعرفه های شرکت حسابداری، حسابرسی و دیگر زیر شاخه های مالی قابل سبک و سنگین کردن و اعتبارسنجی نبوده. با بیانی ساده تر، هنگامی که قصد خرید یک کالا را دارید، حتی اگر این کالا دارای نمونه های تقلبی نیز باشد و یا در نسخه های متنوع با تغییراتی جزئی هم تولید گردد، باز هم می توان با ردیابی نشانه های اصلی، مطالعه کاتالوگ ها، تحلیل توضیح کارشناسان و تحقیق و تفحص هدفمند به مناسب ترین (معمولا ارزان ترین) قیمت این پدیده دسترسی داشت.

هزینه-خدمات-مالی

انجام امور مالی در حوزه مالیات

این در صورتی است که در انجام امور مالی به خصوص در حوزه مالیات، از آن جایی که شرایط متغیر زیادی در نتیجه نهایی موثر هستند، نه می توان مبلغی بصورت پیش فرض برای آن در نظر داشت و نه توانایی دو مجموعه حسابداری در حل و فصل پرونده های پیش رویشان برابر است. به همین علت در خیلی از زیر شاخه های حسابداری و امور مربوط به این قشر نکته سنج که نتیجه قطعی آن از پیش مشخص نمی باشد – برای مثال کدینگ محصولات یا آموزش نیروی انسانی یک مجموعه از خدماتی نمی باشد که نتوان فرجام کارشان را پیش بینی نمود  – این شرایط متغیرهای گوناگون پرونده می باشد که به تعیین هزینه خدمات مالی ختم می شود.

گفتنی  است که این پرداختی ها بعضی اوقات به صورت درصدی بیان می گردند که با کم و زیادتر شدن صورت های مالی یا میزان مالیات نهایی، نه حقی از کارفرما ضایع شود. نه زحمات بیشتر حسابدار بی نتیجه باشد. و از آن گذشته انگیزه ای جهت تلاش بهتر هم به این افراد القاء شود.

اهمیت انجام خدمات مالی

انجام خدمات مالی با وجود اهمیت زیاد در کلیه  زیرشاخه های خود و لزوم انجام درست از دو سمت بیشتر قابل توجه است. اول اینکه به علت تسلیم اطلاعات مالی به سازمان های بالا دستی ( اداره مالیات)، جمع آوری و انجام آنها خیلی حساس بوده و دقت و تعهد بالاتر یک حسابدار یا مجموعه ای که کار خود را به آنها سپرده ایم به کم کردن چالشهای احتمالی و پرداخت های غیر منصفانه ختم می شود. و دوم اینکه مجموعه داده هایی که این افراد به هیئت مدیره و کارگروه تصمیم گیری ارائه می نمایند افق های جدید روشنی که می تواند به فرصت های استثنایی برسد یا از تهدیدات خطرناک جلوگیری نماید را نمایان می کند.

در نهایت اینکه سپردن این امور به کسانی که در این راه عمری گدرانده است و دارای تجربه چندین ساله است و به همه پیچ و خم های این مسیر صعب العبور آشنا می باشد باعث می شود تا در نهایت قسمتی از دارایی های مادی شما حفظ گردد و مخارجتان نیز در مقابل پولی که چهت دریافت خدماتی مالی بهتر خرج نموده اید کم تر باشد.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *