مشاور مالی شخصی

مشاور مالی شخصی

از طریق مشورت با مشاور مالی شخصی ، می توانید متناسب با نیاز های خود ، از استباهات پرهزینه در امان مانده و راه حل های مناسب جهت حسابرسی مالیات کسب و کار خود بیابید . برای پوشش خدمات مالی مورد نیاز جامعه ، مشاوران مالی در چند نوع ؛ کارمزد محور و کمیسیون محور تقسیم بندی می شوند . برای انتخاب یک مشاور مالی حرفه ای بایستی نکاتی چون ؛ مصمم شدن از نیاز خود به کدام نوع مشاور مالی را در نظر بگیرید .

مشاور مالی شخصی

مشاور مالی شخصی ، مشاوره مالیاتی و خدمات مالی را با توجه به نیازهای خاص مشتریان ارائه می دهد . مشاوران مالی شخصی دارای تخصص و تجربه برای ارائه مواردی همچون ؛ راه حل های متناسب با نیازهای مشتریان خود ، اجتناب از اشتباهات پرهزینه ، کاهش ریسک ، همچنین ارائه مجموعه ای از خدمات و محصولات مطابق با اهداف فعلی و آینده مشتریان خود هستند . برخی از مشاوران مالی برای مشاوره خود هزینه ثابتی دریافت می کنند ، در حالی که برخی دیگر از فروش سرمایه گذاری ها پورسانت دریافت می کنند . در حالت کلی ، مشاوران مالی ابتدا یک برنامه مالی برای مشتریان خود تهیه می کنند که نیازهای مالی فعلی و آتی آنها را ارزیابی کرده و بسیاری از جنبه های زندگی آنها را در نظر می گیرد . برنامه های مالی خوب روان ، مشتری را از تغییراتی که بر آنها و سرمایه گذاری هایشان تأثیر می گذارد آگاه می کند .

مشاور-مالی-شخصی

بیشتر موسسات و شرکتهای نوپا از نحوه پرداخت و قوانین مالیاتی آگاهی لازم را ندارند …

انواع و ویژگی ها

مشاوران مالی برای پوشش خدمات مالی مورد نیاز افراد ، به چند نوع دسته بندی می شوند ، از جمله ؛ مشاوره مالی فقط کارمزد : مشاوران مالی که فقط کارمزد دارند از هزینه هایی که شما برای خدماتشان می پردازید درآمد کسب می کنند – مشاوران مالی که کمیسیون دریافت می کنند : برخی از مشاوران مالی با دریافت کمیسیون فروش ، از اشخاص ثالث درآمد کسب می کنند . مشاوران دریافت کننده ی کمیسیون صرفا امانتدار نیستند . آنها در اصل به عنوان فروشنده برای کارگزاری های سرمایه گذاری و بیمه کار می کنند . در حالت کلی ؛ مشاوران مالی مبتنی بر کمیسیون معمولاً خدمات خود را رایگان تبلیغ کرده و بر اساس محصولاتی که به شما می فروشند از جمله سرمایه گذاری و بیمه نامه ، کمیسیون به آنها پرداخت می شود . از انواع دیگر مشاور مالی شخصی می توان موارد زیر را نام برد ؛

  • تحلیلگر مالی خبره (CFA) : این افراد مطالعه عمیقی در حوضه ی حسابداری ، اقتصاد ، مدیریت پول و تجزیه و تحلیل امنیت دارند .
  • مشاور سرمایه گذاری ثبت شده (RIA) : این افراد مجاز به مشاوره به مشتریان در مورد اوراق بهادار مختلف و مدیریت آنها می باشند .
  • مشاور مالی معتبر (CFP) : به تخصص در همه زمینه های برنامه ریزی مالی از جمله ؛ مالیات ، بیمه ، برنامه ریزی املاک و بازنشستگی اشاره دارد .
  • مشاور مالی خبره (CFC) : این افراد نه دوره در سطح کالج در باره ی موضوعات مرتبط با برنامه ریزی مالی ، مانند قوانین مالیاتی ، حمایت از دارایی ها و مزایای کارکنان را تکمیل کرده اند .

نکات انتخاب مشاور مالی حرفه ای

انتخاب یک مشاور مالی شخصی خوب می تواند به شما کمک کند تا در هزینه های خود صرفه جویی کرده و روی اهداف خود تمرکز کنید . مشاوران مالی فقط برای افراد ثروتمند نیستند ، کار کردن با یک مشاور مالی برای هر کسی که می‌خواهد امور مالی شخصی خود را در مسیر درست قرار دهد و اهداف بلندمدت تعیین کند ، یک انتخاب عالی است . نکاتی که در انتخاب یک مشاور مالی حرفه ای  بایستی در نظر بگیرید شامل موارد زیر است :

  1. تصمیم بگیرید که برای چه بخشی از زندگی مالی خود به مشاور نیاز دارید : قبل از صحبت با یک مشاور مالی ، تصمیم بگیرید که در کدام جنبه از زندگی مالی خود به کمک نیاز دارید . به خاطر داشته باشید که مشاوران مالی چیزی بیش از مشاوره سرمایه گذاری ارائه می دهند . بهترین برنامه ریز مالی کسی است که می تواند به شما کمک کند تا برای تمام نیازهای مالی خود یک دوره مشخص کنید . این می تواند مشاوره سرمایه گذاری برای برنامه های بازنشستگی ، بازپرداخت بدهی ، پیشنهادات محصول بیمه برای محافظت از خود ، خانواده و برنامه ریزی املاک را پوشش دهد .
  2. با انواع مختلف مشاوران مالی آشنا شوید : هیچ قانون فدرالی راجع به مشاور مالی وجود ندارد که تعیین کند چه کسی می تواند خود را مشاور مالی خطاب کند و یا مشاوره مالی ارائه دهد . در حالی که بسیاری از مردم خود را مشاور مالی می نامند ، اما همه آنها به بهترین وجه کار شما را راه نمی اندازند . به همین دلیل است که باید مشاوران مالی بالقوه را به دقت ارزیابی کنید و مطمئن شوید که برای شما و دارایی شما مفید هستند . بخشی از یادگیری در مورد انواع مختلف مشاور ، درک وظیفه امانتداری است . به این معنی که از نظر قانونی ملزم به کار در جهت منافع مالی شما هستند .
  3. انتخاب کنید به چه نوع مشاوره مالی نیاز دارید : خدمات ارائه شده توسط مشاوران مالی از مشاوری به مشاور دیگر متفاوت است ، اما ممکن است در مورد هر یک از موضوعات ؛ سرمایه گذاری ، مدیریت بدهی ، کمک بودجه ، پوشش بیمه ، برنامه ریزی مالیاتی ، برنامه ریزی بازنشستگی ، برنامه ریزی املاک و برنامه ریزی کالج ، مشاوره مالی ارائه دهند .
  4. تصمیم بگیرید که چه مبلغی می توانید به مشاور مالی خود پرداخت کنید : مشاوران مالی فقط کارمزدی و مبتنی بر کارمزد ممکن است بر اساس مجموع دارایی‌ هایی که برای شما مدیریت می‌کنند (دارایی‌های تحت مدیریت) ، کارمزد دریافت کنند . و یا ممکن است ساعتی ، بر اساس طرح ، از طریق توافق‌نامه نگهدارنده و یا از طریق اشتراک ، هزینه دریافت کنند .

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *