تمدید ۱۰ روزه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

تمدید ۱۰ روزه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

موافقت با تمدید ۱۰ روزه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارائه مهلت ۱۰ روزه سازمان امور مالیاتی به مودیان صنفی خبر داد.

به گزارش اختبار به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی، درباره نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با وزیر اقتصاد و دارایی، هیات رییسه اتاق اصناف و رییس سازمان مالیاتی برای بررسی مشکلات مربوط به اظهارنامه‌ های مالیاتی سال ۱۴۰۲ گفت: نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با میزبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار شد. و با توجه به اینکه در سامانه مربوط به اظهارنامه‌ های نامه مالیاتی اصناف و بازاریان به دلیل حجم بار و سایر موارد وقفه وجود داشته است. و خدمات کامل به مودیان صنفی ارائه نمی‌شود به همین دلیل مقرر شد مهلت ۱۰ روزه ای با توجه به شرایط پیش آمده برای ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی داده شود که مودیان صنفی بتواند با دقت بیشتر و با تراکم کم تری در ساعات و روز‌های پایانی برگه اظهارنامه‌ های مالیاتی خود را ثبت نمایند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: تشکیل کارگروه منتخب با حضور نماینده کمیسیون اقتصادی، سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف ایران در استان‌ ها از دیگر مصوبات نشست بود که با تشکیل این کارگروه مواردی که مورد اختلاف هست به صورت موردی بررسی و به آن رسیدگی شود تا حقی از کسی ضایع نشود.

پورابراهیمی افزود: همچنین مقرر شد جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف ایران برای اصلاح ضرایب مالیاتی تشکیل شود تا با نظر سازمان امور مالیاتی مواردی که قابل اصلاح است مورد بازنگری و اصلاح قرار بگیرد.

گفتنی است این نشست با هدف رایزنی پیرامون رفع مشکلات موجود در خصوص نحوه محاسبه و صدور اظهار نامه مالیاتی مودیان صنفی برگزار شد.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *