بخشنامه تمدید مهلت ارزش افزوده فصل زمستان

بخشنامه تمدید مهلت ارزش افزوده فصل زمستان

بخشنامه تمدید مهلت ارزش افزوده فصل زمستان

مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده یکی از اصلی ترین دغدغه‌ های مالیاتی مودیان مشمول این قانون می باشد. کوتاهی مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و جرایم عدم ارسال اظهارنامه اهمیت دقت به آخرین مهلت ارسال این اظهارنامه را دو چندان می‌ نماید. به این دلیل که بی‌ توجهی به ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه در مهلت مقرر علاوه‌ بر محرومیت مودی از تسهیلات و معافیت‌ های مالیاتی، منجر به تعلق جرایم مالیاتی سنگینی نیز خواهد شد. از این رو در این مقاله آموزش مالیات قصد داریم شما را با آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱ آشنا نماییم. همراه با ما باشید.

مهلت ارسال ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان، حداکثر ۱۵ روز بعد از پایان فصل یعنی تا ۱۵ فروردین ماه سال بعد و مهلت پرداخت آن تا پایان فروردین ماه است. ولی با توجه به مصادف شدن مهلت ارسال اظهارنامه دوره چهارم با تعطیلات نوروز، در سالهای گذشته سازمان مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ ای، مهلت ارسال این اظهارنامه تمدید می‌ کردند.

در حال حاضر آخرین مهلت ارسال ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱، پایان روز سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ می باشد.

مهلت ارسال ارزش افزوده طبق قانون چه زمانی است؟

به استناد ماده ۱۳ قانون دائمی ارزش افزوده مصوب تیر ۱۴۰۰، تا پیش از راه‌ اندازی کامل سامانه مودیان، نحوه ارائه اظهارنامه‌ های مالیاتی و رسیدگی به آن ها بر اساس مقررات قانون موقت ارزش افزوده (مصوب ۱۳۸۷) و اصلاحات بعدی آن است. به این ترتیب داریم:

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده، حداکثر تا ۱۵ روز پس از انقضای هر دوره مالیاتی است.

مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده

مطابق با ماده ۴ قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، مهلت پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده حداکثر تا پایان ماه پس از انقضای هر دوره مالیاتی است.

! نکته

عدم ارسال اظهارنامه ارزش افزوده در مهلت مقرر و همچنین عدم پرداخت به موقع مالیات تعیین شده موجب تعلق جرائم مالیات بر ارزش افزوده برای مودیان مالیاتی خواهد شد.

ماده ۱۳ قانون دائمی ارزش افزوده:

بعد از راه‌اندازی سامانه مودیان، همه مشمولان قانون ارزش افزوده موظفند به ترتیبی که سازمان مقرر و اعلام می نماید. در سامانه مزبور ثبت نام کرده معاملات خود را در آن ثبت کنید. ثبت معاملات (خرید و فروش) در سامانه مودیان، به معنی ثبت در دفاتر قانونی است. تا آن زمان نحوه ارائه اظهارنامه‌ های مالیاتی و رسیدگی به آن ها حسب مقررات قانون موقت ارزش افزوده (مصوب ۱۳۸۷) و اصلاحات بعدی آن می باشد.

سامانه جدید ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

بر اساس اعلام سازمان مالیاتی، تکمیل و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و همچنین پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از طریق سامانه مایتکس به آدرس my.tax.gov.ir انجام می‌شود.

 

بخشنامه تمدید مهلت ارزش افزوده فصل زمستان

بخشنامه تمدید مهلت ارزش افزوده فصل زمستان

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *