وکیل-مالیاتی

وکیل مالیاتی

چرا باید از وکیل مالیاتی کمک بگیریم؟

یکی از دشوار ترین بخش ها در مالیات، دانستن قوانین مرتبط و مقررات اعمال آن قوانین و روش های اقدام و رعایت موارد ظریف و حساب شده است از سوی پرداخت کنندگان مالیات است. به این علت از وظایف وکیل مالیاتی خوب با آشنایی و آگاهی به این امور و داشتن تجربیات ارزشمند در این زمینه ها، همه ی تلاش خود را به کار می گیرد. تا به بهترین شیوه، در رساندن مردم به خواسته ها و مشکلاتشان کمک نموده و گره کاریشان را حل نماید.
با توجه به این که قوانین مالیاتی روز به روز در حال تغییر و تحول می باشد. و افراد حقیقی یا حقوقی از این تغییرات مطلع نیستند، یکی از ضرورات یک موسسه و یا شرکت در اداره و کنترل به موقع امور مالی و حسابداری آن، وجود وکیل مالیاتی آگاه و با تجربه است. که در مورد امور مالیاتی، مالی، تهیه اظهارنامه و تحویل به موقع آن از بروز جریمه های مالیاتی برای شرکت شما جلوگیری کند.
به همین علت همواره می بینیم که افراد از میزان مالیاتی که برایشان وضع گردیده است ناراضی بوده و خواهان حل این موضوع هستند، بهترین گزینه جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات و عدم پرداخت سنگین مبلغ مالیاتی، راهنمایی و مشاوره گرفتن از وکلای مالیاتی حرفه ای و باتجربه می باشد.

مالیات چیست؟

مالـیات، به معنی یک نوع هزینه اجتماعی است. که آحاد یک ملت در راستای بهره‌ برداری از امکانات و منابع یک کشور وظیفه دارند آن را پرداخت نمایند. تا توانایی‌ های جایگزینی این امکانات و منابع امکان پذیر شود. مالیات در حقبقت انتقال قسمتی از درآمد‌ های جامعه به دولت یا بخشی از سود فعالیت‌ های اقتصادی می باشد که نصیب دولت می‌ شود، به این دلیل ابزار و امکانات دست یابی به درآمد و سود‌ ها را دولت فراهم ساخته ‌است.
در حقیقت دولت‌ ها جهت جبران هزینه‌ های خدماتی که برای شهروندان انجام می‌ دهند. از راه وضع مالیاتی اقدام می نمایند. البته بایستی توجه نمایید که هدف از وضع مالیاتی برای اغلب کشور‌ها جبران هزینه نمی باشد، به این علت که از راه مالیات نقدینگی دچار تغییرات می‌ شود که پس از جبران هزینه اصلی ترین عامل وضع مالیاتی می باشد.

وظایف وکیل مالیاتی

صاحبان کسب و کار و مدیران شرکت ها همواره برای اینکه بتوانند فعالیت های تجاری، بازرگانی و بازاریابی خود را در مسیری امن و بدون زیان های مالی هدایت نمایند، نیازمندان مشاوران و وکلای مالیاتی خبره و مسلط می باشند تا مسیرهای پرپیچ و خم قانون مالیاتی را بدانند. وکیل مالیاتی بایستی تسلط کامل بر قوانین مالیاتی روز کشور داشته و با  همه بخشنامه ها و تبصره ها آشنایی کامل داشته باشد. از جمله قابلیت های مهمی که وکیل مالیاتی خوب بایستی داشته باشد به موارد زیر می توان اشاره نمود:

وکیل-مالیاتی

آشنایی با قوانین مالیات

مالیات بوسیله قانون و دولت مشخص می گردد. نرخ مالیات در حقیقت مبلغی می باشد که یک شرکت یا یک شخص بایستی نسبت به پرداخت آن در زمان قانونی اقدام کند. نرخ مالیات مطابق با اطلاعات و جزئیات مفصلی تعیین می گردد. و نمیتوان مبلغ ثابتی را برای آن در نظر گرفت. در حالتی که نظام مالیاتی حاکم، یک نظام مالیاتی کارآمد باشد، مالیات مطابق با توانایی حقیقی مالیات دهندگان تعیین می گردد. تا پرداخت مالیات به عاملی برای ورشکسته شدن یک کسب و کار منجر نشود. در یک نظام مالیاتی  کارآمد نرخ مالیاتی که برای اقشار غنی مشخص می شود بایستی سنگین تر از نرخ مالیاتی باشد که از اقشار کم درآمد دریافت می گردد.
وکلای مالیاتی ماهر با بهره گیری از دو دانش پشتیبانی مالیاتی و دادرسی مالیاتی و با تکیه بر تجربیات خود شرکت ها و موسسات شما رو در مواجهه با مالیاتهای سنگین پشتیبانی می نمایند. شرکت شما به منظور مواجهه با قوانین سرسختانه سازمان مالیاتی کشور نیاز به وکلایی دارد که آشنایی کامل با دو وظیفه خطیر خود یعنی پشتیبانی مالیاتی و دادرسی مالیاتی داشته باشند.

آگاهی کامل بر قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی

از وظایف وکیل مالیاتی خوب این می باشد که بر قوانین تامین اجتماعی و قوانین مالیاتی اشراف کامل داشته باشد. تا بتواند در مورد هر مسئله ای که ایجاد می گردد. راه حل منطقی و درست را از دل قوانین استخراج نماید. و همینطور با مشاوره حقوقی مالیاتی به موقع از بروز خیلی از مشکلات آتی پیشگیری به عمل آورد.

فن بیان قوی و گیرا

یک مشاور مالیاتی خوب بایستی فن بیان قوی و گیرایی داشته باشد به این دلیل که بعضی از مواد و مستندات قانونی نیاز به تفسیر و توضیح داشته. و وکیل مالیاتی خوب وکیلی است که بتواند با توضیح و تفسیر قوی و گیرا از حق موکل خویش به بهترین نحو ممکن دفاع کند. همچنین فن بیان قوی در مشاور مالیاتی نیز بسیار حائز اهمیت است. به این دلیل که مشاوره گیرنده را به طور کامل نسبت به موضوع آگاه می کند و از مشکلات آتی جلوگیری می کند.

وکیل-مالیاتی

تجربه کاری

تجربه در هر رشته ای نقش به سزایی را ایفا می کند، همچنین یک وکیل مالیاتی علم و دانش حقوقی خوبی نیز داشته باشد. ولی برای عدم تجربه کافی در اثنای کار، دچار مشکل شود. و همین موضوع ممکن است زمان و هزینه موکل را تلف کند. ولی قطعا وکیلی که تجربه کاری بیشتری دارد. به سهولت می تواند در روند دادرسی وارد عمل شود. از این رو تجربه کاری نقش زیادی در عمل و نتیجه بخش بودن امور محوله به وکیل دعاوی مالیاتی دارد.

مطالعه همه جانبه و به روز بودن اطلاعات

قوانین با توجه به مقتضیات جامعه همیشه در حال تغییر بوده و قوانین مالیاتی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. از این رو اگر وکیل مالیاتی و مشاور مالیاتی مطالعه و پیگیری نیاز در این زمینه نداشته باشد. باعث می شود که دفاع خوبی انجام نشود. و برای استناد به قوانین فسخ شده دعاوی با مشکل روبرو شوند. از این رو نیاز است که وکیل مالیاتی به جز اشراف بر قوانین هر روز مطالعات تکمیلی داشته باشد. تا از تغییر قوانین و آرا صادره از سازمان مالیاتی و بخشنامه ها و آیین نامه های مرتبط آگاه شود.

فارغ التحصیل رشته های حقوق و اقتصاد و حسابداری

یکی از وظایف وکیل مالیاتی این می باشد. که وی دانش آموخته رشته های حقوق، اقتصاد و حسابداری باشد، اگر چه سایر افراد نیز شاید بتوانند با تسلط بر قوانین و مقررات به اطلاعات جامعی دست یابند. ولی جهت وکالت و قبول دعوای مالیاتی و ارائه مشاوره حقوقی مالیات بهتر است از کسی که دانش آموخته علم حقوق است. و علم وکالت را می شناسد یاری گرفته شود.

برچسب ها: بدون برچسب

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *